Чим зайнятися з дитиною вдома?

Батьки рано чи пізно зіштовхуються з питанням: чим зайняти дитину? Що робити, щоб дитині було не просто цікаво, а й корисно проводити час за цим заняттям? 


Звісно, єдиної відповіді на ці запитання бути не може. Вік дітей та особисті уподобання впливають на різноманіття можливих хобі та варіанти дитячого дозвілля. Тому універсального варіанту, який слід обрати, не існує. Проте ми підготували для вас невеликий список ідей для створення цікавого домашнього дозвілля для дітей різного віку.

Топ-10 ідей чим зайняти дитину вдома: двіжові поради

Почнемо з того, що у всіх діток є інтерес до ігор чи творчості. Задача батьків - з’ясувати “той самий” інтерес дитини та всіляко його підтримувати, від щирої зацікавленості та участі у процесі з дитиною, до підтримки хобі матеріально: купувати ігри, курси тощо.

Топ ідей від дитячого табору Двіжок:


Читання - не просто на довгий час вирішить питання “Що робити дитині”, а й принесе неабияку користь. Читайте разом, окремо, переповідайте прочитане одне одному, такий ритуал зближує батьків та дітей.

Настільні ігри - у сучасному світі існують тисячі крутих та дуже цікавих настолок, які одночасно будуть цікаві і дитині і вам. Настільні ігри вчать комунікації, логічному мисленню та просто допомагають з користю провести час.


Творчість: музика, малювання, ліпка з пластиліну чи навіть глини - звісно, ви, як батьки, можете не вміти робити щось з цього списку, але чи не цікаво було б навчитися чомусь разом з дитиною? А якщо ви свого часу грали на гітарі чи малювали гарні картини, то передати дітям свій досвід це ж неймовірно корисне проведення часу!


Збирання пазлів - нестаріюча класика. Пазли цікаві як малим, так і дорослим. Що може бути краще, ніж зайнятися з дитиною спільною справою, результат якої можна побачити тут і зараз? 


◾ Готування їжі - зазвичай ви робите це для дітей, а можна ж робити разом з ними! Це не тільки привчить дитину до самостійності, а й стане якісним спільним дозвіллям. А в кінці дуже приємний момент спільного ласування вашими смаколиками, вау!


◾ Віртуальні подорожі. Разом досліджуйте віртуальні музеї, парки, галактики або інші цікаві місця за допомогою онлайн-ресурсів.


◾ Перегляд документальних фільмів. Так, це не Марвел чи аніме, але якщо знайти щось цікаве саме вашій дитині, то всі будуть задоволені.


◾ Моделювання та конструювання. Вибір подібних наборів захоплює різноманітністю: для новачків та профі; для малих та дорослих; дерев’яні, пластикові й металеві конструкції; різного кольору, розміру й тематики вподобань.


Вечірка з темою. Організуйте вдома вечірку з вибраною темою, такою як джунглі, космос, середньовіччя тощо, де дитина та ви можете виготовити костюми, збудувати вігвам та грати у тематичні ігри.


◾ Експерименти з наукою. Спробуйте наукові експерименти вдома, такі як вирощування кристалів або вивчення хімічних реакцій. Такі наукові набори для дітей продаються у магазинах іграшок.


Перелік можливих занять - нескінченний, його межі знаходяться лише там, де ви їх поставите.
Далі спробуємо знайти цікаві варіанти дозвілля для різного віку дітей.

Чим зайняти дитину 6 років?

У 6 років дитина ще не так розвинена, щоб розуміти свої інтереси, саме тому - це золотий час для батьків, аби зацікавити її чимось нестандартним.


◾ Ігри з реквізитом. Зараз є багато відео в тік-ток та на ютубі, де можна знайти цікаві ідеї для ігор з підручних побутових речей. Закидати м’ячики для пінпонгу у стаканчики, підкидати повітряну кульку, паралельно складаючи одяг та багато іншого. 


◾ Саморобний конструктор або рукоділля. Чому б дитині за допомогою клею не зібрати свій особистий замок з сірників? Бюджетне та розвиваюче заняття для дитини.


◾ Театр тіней. Створіть власний театр тіней, використовуючи ліхтарик та прості об'єкти, які є вдома, декоруючи аркушами паперу. Створіть різні сюжети та персонажів,а потім розповідайте веселі історії за допомогою свого театру тіней. Ви можете використовувати фонову музику або звукові ефекти, щоб зробити виставу ще більш захопливою для дитини.

Чим зайняти дитину 7 років?

У 7 років дитина продовжує активно пізнавати світ та власні внутрішні здібності. Допоможіть їй у цьому.


◾ Малювання. Може бути і класичне малювання пензликами, але є й інші цікаві варіанти. Хай дитина спробує малювати руками, пальцями. Це дуже допоможе їй не тільки проявити фантазію, а й розвивати дрібну моторику. А малюнок можна повісити на видному місці як нагадування про творчий потенціал малечі.


Гра в хованки. Ніби й проста, але яка ж цікава гра для дітей цього віку. Звісно, не слід одразу знаходити своє чадо, хай дитина отримає розуміння, що придумала дуже класне місце для схову. 


◾ Домашній квест. Заховайте вдома якийсь приємний подарунок, зробіть кілька цікавих завдань та карту. Дитині буде дуже цікаво проходити кожен етап, а коли в кінці вона отримає нагороду - буде багато приємних емоцій.


◾ Гра в архітектора. Часто вдома зберігаються картонні коробки й пакети - хай дитина спробує з підручних матеріалів побудувати, скажімо, дім!

Чим зайняти дитину 8 років?

У цьому віці дітям особливо хочеться рухатися та не сидіти на місці. Підберемо цікаві варіанти.


◾ Беремо звичайну повітряну кульку та вигадуємо безліч цікавих ігор. Наприклад, перенести цю кульку з однієї кімнати в іншу, не торкаючись її руками та не опускаючи на підлогу. Цікаві завдання будуть з’являтися в процесі гри обов'язково.


◾ Ігри з м’ячем. Ляжте один навпроти одного на живіт, між головами покладіть м’яч. Задача піднятися на ноги не упустивши його.


◾ “Таємний мішок”. Покладіть у мішечок речі, та хай дитина навпомацки спробує здогадатись що там.


Гра "Саймон каже" - це чудовий спосіб розвивати координацію та слух у дитини. Розпочніть, вигадавши різні дії, наприклад, "Саймон каже потанцювати", "Саймон каже доторкнутися до підлоги" тощо. Дитина повинна виконати дію, тільки якщо ви почали речення з "Саймон каже", якщо ж просто надиктували завдання “підстрибни” - його виконувати не потрібно. Ця гра не тільки весела, але й корисна для розвитку уваги.

Чим зайняти дитину 9 років?

У цьому віці дитина вже має досить розвинену моторику та бажання творити щось змістовне.


Картина за номерами. Дитина отримує чітку задачу та має набір потрібних інструментів, тому їй буде дуже цікаво досягти фінального результату.


Гра, де дитина має вгадати що це по аромату. Зав’язуєте їй очі і по одному підносіть до її носа певні речі: мило, корицю, кока-колу тощо. 


Інтелектуальна гра з географії, де ви спочатку показуєте прапор якоїсь країни, а потім міняєте його місцем з іншими і просите назвати самостійно.
Це ж можна інтерпретувати до природничої чи мовної гри, де на картках будуть іншомовні слова чи зображення птахів, дерев тощо.
Ця гра вимагає підготовки: важливо підбирати тему інтелектуальної гри за інтерсами дитини, а також зважати на інформацію для загального розвитку відповідно до віку.


Посадіть свою рослину чи квітку. Цікаве заняття, яке не залишить малечу байдужою. Окрім самого процесу, дитина буде відчувати відповідальність та постійно підходити до своєї рослинки в очікуванні коли вона з’явиться та розцвіте.

Чим зайняти дитину 10 років?

В 10 років дитину можна зацікавити ледь не будь-чим.

 

Пограйте з нею у саморобні домашні ігри, скажімо, у боулінг. Для цього можна використати пластикові пляшки та звичайний м’яч.

 

Придбайте конструктор. Конструктор цікава річ для будь-якої дитини, тим паче не обов’язково складати його за інструкцією: хай проявить всю свою фантазію!

 

Логічні загадки та задачі. У мережі можна знайти цікаві задачі, які дитина оцінить.

Чим зайняти дитину 11 років?

11 років - це той вік, коли вже можна довірити дитині вибір свого дозвілля.


◾ Хай дитина обере фільм, який їй цікавий і подивіться його разом. Згодом оберіть ви і зробіть те саме. Так ви проведете час з користю та зблизитесь. Важливо обговорбвати побачене, ділитись враженнями щодо сюжету, героїв, загальної атмосфери фільму. Так ви навчите дитину формулювати усну рецензію до художнього твору.


З дитиною у 11 років вже сміливо можна пограти “на його території”.  Тобто, зіграти на приставці чи на комп’ютері. Повірте, дитина буде в захваті, що батьки беруть у цьому участь.

Чим зайняти дитину 12 років?

12 років - це той вік, коли дитина більш свідомо тягнеться до нових знань і вражень.


Весела хімія. Проведіть з дитиною кілька простих експериментів: сода й оцет, маніпуляції з барвниками тощо.


Челендж на день “Так, ні, не знаю”. Задача проста: будь хто, хто каже одне з цих слів - присідає.


Проведіть майстер-клас із виготовлення повітряного змія. Якщо не вмієте самі, вчіться разом. На платформі ютюб є спеціальні матеріали. Переконані, вам вдасться! А після- можна запускати його на вулиці разом з дитиною.

Чим зайняти дитину 13 років?

13 років - досить дорослий вік. Спробуйте дати дитині прикладні вміння. Проведіть для неї цікаві майстер-класи.


Плетіння браслетів, фенічок та виготовлення інших аксесуарів. 


Дизайн інтер’єру. Запропонуйте дитині намалювати кімнату мрії (або створити 3D макет у програмі) і обов’язково реалізуйте разом хоча б якусь частину. Скажімо, облаштуйте читацький куточок із запропонованими кольорами, меблями та аксесуарами.
Таке заняття розвиває просторове мислення та вчить дитину добирати матеріальне оздоблення для власного затишку і комфорту, розраховувати фінансові витрати відповідно до встановленого бюджету та чітко розуміти, як пона бачить свій простір.

Чим зайняти дитину на канікулах?

Якщо прийшов час весняних чи осінніх канікул, нехай вони принесуть позитив та якісний спільний відпочинок для всієї родини. Окрім порад, які вже були в цій статті, зверніть увагу на те, що цікаво саме вашій дитині. Короткі шкільні канікули - чудова нагода спробувати нове заняття на гуртку чи студії, бо дитина зможе приділити цьому час без зайвого навантаження та об’єктивно оцінити чи подобається їй те чи інше заняття.

А якщо ж це літні чи зимові канікули, то звісно плануйте поїздку  у країну дитинства Двіжок!Діти легко й невимушено цікавляться будь-чим, що ви їм запропонуєте. Головне - не змушувати, а залучати дитину до заняття. Не забувайте, що ви не тільки батьки, а й друзі. Сьогодні є безліч можливих варіантів дозвілля, де ви родиною чи діти самостійно можуть з користю провести час.

З турботою про вас та ваше дозвілля, Двіжок!


Поділитись цією новиною