Ігри в дорогу: ТОП-20 ігор для всієї родини

     

     Тривала автомобільна подорож — це захоплива та цікава подія. Проте, одноманітність дороги та довге сидіння на місці змушують наш мозок нудьгувати, навіть якщо за вікном гарні краєвиди та дивовижні пейзажі. Тож краще мати в запасі кілька варіантів, як розважитися у дорозі. Ігри в дорогу для дітей та дорослих стануть у нагоді всім мандрівникам. 


Дитячий табір ДВІЖОК підготував для вас підбірку цікавих ігор в дорогу, для яких вам не треба готуватись завчасно. Вони забезпечать приємне дозвілля й дружню атмосферу.

"Є контакт" - гра на взаємодію

“Є контакт” гра дуже активна, у ній важлива швидкість, командна взаємодія та ерудиція. Серед гравців є ведучий і учасники. 


Задання ведучого загадати слово і назвати гравцям першу літеру. 

Задання гравців відгадати загадане слово по літерам. Наприклад, ведучий загадав слово “Гравітація”. Він заявляє, що перша літера “Г”, а інші учасники в цей час намагаються згадати слово на цю літеру та його пояснити. На пояснення гравця має відгукнутись інший учасник зі словами “Є контакт”, і на рахунок “один-два-три” вони називають це слово. Якщо ведучий не встиг у цей проміжок назвати загадане учасниками слово, то він відкриває другу літеру свого слова: тепер це “гр”. 

Гра відбувається до того моменту, поки хтось з гравців не назве загадане ведучим слово. Після цього він стає ведучим.

Гра “Так/ні”

   Це гра з елементами детективу, інтриги та сторітелінгу. Ведучий згадує або вигадує нестандартну історію та дає гравцям її короткий опис. Завдання гравців ставити запитання ведучому та розповісти цю історію повністю, зрозумівши ключові її моменти.

Складність і цікавість полягає в тому, що ведучий може відповідати тільки “так”, “ні” або “не важливо”. Для зручності можна знайти в інтернеті історії для подібних ігор.

Гра “Шпигун”

Ця гра відправляє учасників в атмосферу детектива, бо тут їм треба буде знайти того, хто шпигує за іншими. Ведучий по черзі кожному гравцю на вушко називає одну й ту саму локацію. Наприклад: парк, вокзал, цирк, кінотеатр, стадіон тощо. Але одному з гравців ведучий замість назви локації каже слово “шпигун”. Таким чином, ця людина отримує свою роль.

Завдання шпигуна полягає в тому, щоб за певний проміжок часу, скажімо, за 10 хвилин гри, не “спалитися”, що він не розуміє, про яку локацію йде мова. 


Гра відбувається наступним чином: будь-хто з гравців ставить питання про локацію іншому і залежно від його відповіді робить висновки: шпигун він чи ні. Складність у тому, щоб шпигун, який сидить у колі гравців, не здогадався назви локації, бо тоді він виграє, а гравці програють. Завдання ж шпигуна або дізнатися локацію та її назвати, або дочекатися поки сплине час. Коли час вичерпався, відбувається миттєве голосування, де всі учасники на рахунок “три” вказують на того, кого вважають шпигуном.

Якщо бажаєте залучити всіх гравців до гри, роль ведучого може замінити мібільний застосунок "Шпигун".

Гра “Я йду в похід”

Досить тематична гра для подорожі в дорогу. Серед гравців оберіть ведучого, який протягом гри може змінюватись навмання чи по колу. Ведучий вигадує умову, за якої людина іде в похід, але не називає її вголос. Наприклад: “Все, що починається на літеру “С”, “Будь-що що вміститься у бардачок машини”, "Всі предмети червоного кольору" . Гравці по черзі починають казати “Я йду в похід і беру з собою… щось”. Залежно від того, чи підходить це під умови, ведучий відповідає: “Ти йдеш в похід” чи “Ти не йдеш в похід”.

Завдання кожного гравця вгадати та зрозуміти умову ведучого. Коли гравець здогадується, то він не називає її вголос поки останній гравець цього не зробить.

Гра “Що краще?”

Дуже цікава гра, яка, на перший погляд, може здатися дитячою, але буде захопливою і для дорослих. Правила тут досить прості: учасники по колу ставлять один одному запитання, яке починається з фрази “Що краще?”. “Що краще, простояти одну годину на лівій нозі чи батьки перевіряють твій щоденник кожен день?”. Людина, якій поставили питання має обрати один з варіантів та ретельно його обґрунтувати.

Ця гра викликає багато сміху та дає учасникам змогу проявити свою фантазію.

Гра “Що всередині?”

Дуже швидка та комунікативна гра. Учасники по колу називають одне одному предмет, а інший гравець має оперативно і без роздумів сказати що там може бути. 


Наприклад: Пенал - олівець, раковина - вода, холодильник - сметана.

Найголовніше правило - не думати довго.

Гра “Трилітрова банка”

Гра на фантазію та пам’ять.  Гравці уявляють собі звичайну трилітрову банку і мають по черзі називати будь-що (предмет, істоту), що може вміститися у ній.

Ускладнює гру те, що кожен наступний гравець має назвати своє слово на останню літеру від того, що сказав попередній гравець. Після декількох кіл гри, коли всі очевидні речі будуть названі почнеться найцікавіше.

Той гравець, котрий вже не може нічого вигадати виходить з гри. Якщо гравець називає слово, яке вже було назване він також виходить з гри. Переможцем оголошується той, хто лишився останнім.

Гра “Слова”

“Слова” є, певно, найпоширенішою грою при мандрівках автомобілем. Гравці по черзі називають різні слова, але так, щоб їхнє слово починалося на останню літеру від попереднього: “Стіл - ліхтарик - кінь”. Окрім класичних правил ми пропонуємо вам ще декілька цікавих варіацій цієї гри.


  • Правила ті ж самі, але словами тут — топоніми: тільки назви країн і міст: “Київ - Вишгород - Данія - Ялта”. Гра стає складнішою і цікавішою.
  • Основні правила лишаються, але для усіх учасників з’являється умова, що певної літери у словах бути не може. Наприклад, обрали букву “Р”: “Телефон - Ніс - Сонце - Ельф”
  • Ставиться умова, що наступне слово від попереднього не має містити жодної його літери, окрім останньої: “Слон - Нафта - Арка - Англія”

Ця гра чудова тим, що ви можете самі вигадати варіативність.

Гра “Асоціації”

Швидка за ритмом і захоплива гра. Перший учасник каже слово, а наступний гравець має швидко без довгих роздумів назвати асоціацію до нього. Третій гравець до слова другого і так далі. Виглядати це має приблизно таким чином: “Годинник - стрілка - колготи - сукня - бал - навчання”.

Гравці можуть направляти вектор асоціацій у будь-яке русло.

Гра “Четвертий зайвий”

Ведучий називає гравцям чотири предмети. Подумки він зазначає, який з предметів зайвий у цьому списку і через яку конкретну ознаку.

Гравці по черзі називають предмет і конкретну ознаку, за якою на їх думку, цей предмет випадає з загального ряду. Гра відбувається до тих пір, поки хтось з гравців не назве правильно предмет і ознаку.

Гра “Хто я?”

Це перша гра у нашій підбірці, де знадобиться хоч і мінімальний, але реквізит. Підготуйте невеликі наліпки та олівець. Кожен гравець бере по наліпці та пише на ньому якогось персонажа чи реальну людину. Гравці навмання міняються цими наліпками, але важливо, щоб у процесі обміну ніхто не побачив чужі написи.

Після цього учасники ліплять отримані папірці собі на лоб і коли всі готові починається гра. По колу гравці ставлять питання на які можуть отримати лише відповідь “Так” чи “Ні”. Завдання кожного гравця — здогадатись ким саме він є за версією написаного на його наліпці. Програє той, хто останнім здогадався про свого персонажа.

​Ще одна варіація не вимагає додаткової підготовки. У такому випадку один із гравців загадує, хто він, а решта — відгадують. Подібно до першого варіанту, вони ставлять запитання тому, хто загадав та отримують відповідь "Так" або "НІ".

Гра “Що я бачу?”

Гра на прояв уваги та пам’яті. Ведучий обирає будь-що, що є в полі зору його та інших гравців і повідомляє учасників, що він загадав. Завдання гравців ставити запитання аби зрозуміти, що саме мав на увазі ведучий.

Може здатися, що це надто легко, оскільки всі бачать одне й те саме, але гра дійсно захоплює, бо змушує концентруватися на деталях, а не загальній картині.

Гра “Пісенний конкурс”

Ведучий каже учасникам певне слово, а гравці мають заспівати пісню,у якій це слово присутнє. Гра відбувається по колу і ведучий теж може грати на рівні з іншими. Вибуває з гри той, хто надто довго згадує чи взагалі не може згадати відповідну пісню. Переможець той, хто лишився останнім.
Вокальні дані для цієї гри зовсім не обов’язкові. 

Гра “Визначення”

Цікава гра, де діє індукційний метод. Учасники завчасно домовляються про те, на яку літеру будуть вигадувати слова. Після цього один гравець пояснює слово, а решта гравців мають здогадатися, що він мав на увазі. Учасник, який вгадав, пояснює наступне слово. І так по колу.

Наприклад, умовою була літера “А”. “Якщо в місті, то частіше стоїть, ніж їде”. Відповідь “Автомобіль”.

Гра “Підрахунок”

Ця гра створена безпосередньо для автомобільної мандрівки. Ведучий ставить певну ціль іншим гравцям. Гравці мають відстежити по дорозі за певний час те, що загадав ведучий. Наприклад, домовились, що гра відбувається рівно пів години та треба порахувати кількість автомобілів червоного кольору.  Виграє той, хто нарахував найбільше.

Умови можуть бути геть різні: від марок авто до кількості собак, яких зустріли по дорозі. Звісно, гра на чесність, бо кількість нарахованого ніяк не перевірити.

Гра “Фанфіки”

У цій грі можна максимально проявити власну фантазію. Гравці мають по черзі розповідати всім відомий сюжет казки, серіалу, фільму чи книги, але зі своїм неочікуваним варіантом фіналу.

Гру можна урізноманітнити, якщо на певних етапах розповіді оповідач буде ставити питання “Герой пішов ліворуч чи праворуч”, “Чи взяла Білосніжка яблуко?”. І, залежно від відповідей, вигадувати своє продовження історії.

Гра “Hot seat”

Дуже популярна гра серед підлітків на просторах Сполучених Штатів Америки. Ця гра допоможе розкрити внутрішній світ кожного, хто бере в ній участь.

Гравці по черзі сідають на уявне “Гаряче крісло” і інші учасники задають йому певну кількість питань. Гравець у “кріслі” має відповідати на них чесно і відверто. У цього гравця є право проігнорувати одне питання із 5-ти або 10-ти (домовтеся на початку гри), а на інші доведеться відповідати.

Гра “Поки ти спав”

Це водночас і гра, і розіграш. Якщо так трапилось, що хтось із компанії мандрівників заснув, то всі інші мають нагоду зіграти в “поки ти спав”.

Поки одна людина спить, всі інші вигадують неймовірну історію про те, що з ними відбулося за цей час. Звісно, “сценаристам” треба добре попрацювати над балансом: історія має бути креативною, скаженою і реалістичною водночас.

Коли людина, яка прокинулась повірила в казочку, то виконує бажання чи купує всім по хот-догу на найближчій заправній станції.

Гра “Правда або дія”

Гравці по черзі обирають один з двох варіантів: “Правда” або “Дія”. Якщо учасник обирає правду, то має чесно відповісти на будь-яке питання, а якщо дію, то має виконати завдання загадане іншими гравцями.

Важливо не забувати, що дорожня версія цієї гри має свої нюанси, пов’язані з безпекою. Загадувати дії слід лише ті, які просто і безпечно виконати в автомобілі.

Гра “Уявні хованки”

Класна гра на логіку, фантазію та пам’ять. Вона підійде людям, у яких є спільне місце життя чи роботи. Ведучий обирає знайоме всім учасникам місце, яке знають всі, наприклад, їх квартиру. Ведучий каже, що він заховався, а задача інших учасників його знайти, поставивши певні запитання.

Розваги в дорозі це легко!

Ми створили підбірку ігор, щоб ваша подорож була веселою та незабутньою. Кожну гру з цього переліку можна адаптувати до компанії, змінювати правила та додавати ті чи інші деталі. Часто дорога займає стільки ж часу, скільки сам відпочинок, тож про дозвілля варто подбати однаково.

Бажаємо захопливих пригод!
​До зустрічі у Двіжку!


Поділитись цією новиною