Чи готова дитина поїхати в табір?

Батьки піклуються про гарний літній відпочинок своїх дітей. Вибір часто стає між двома варіантами: поїхати кудись разом з батьками, або вперше відправити дитину до дитячого табору. 

Обираючи другий варіант, батьки часто мають сумнів та запитання: “А чи готова дитина поїхати в табір?”. Причин для сумнівів може бути безліч: від суму за рідними до питання самостійного засинання дитини. 

У цій статті ми розглянемо основні аспекти, за якими батьки зрозуміють, що дитина готова до самостійної поїздки у табір, а саме:


  • Побутова самостійність
  • Харчування
  • Режим дня та сон
  • Комунікація з однолітками
  • Емоційна готовність 
  • Готовність до нових умов

Побутова самостійність дитини в таборі


Фундаментальним питанням щодо готовності малечі до поїздки у дитячий табір є готовність її до дрібних побутових моментів. До них ми відносимо самостійність в особистій гігієні, вміння підтримувати порядок у кімнаті й серед власних речей. 


Дитина має вміти й розуміти коли слід чистити зуби, ходити в душ, розчісуватися тощо. Звісно, у дитячому таборі Двіжок це питання контролюють вожаті та адміністрація. Проте малеча має знати базові правила гігієни до приїзду в табір. 


Також дитина має знати, які речі їй поклали з собою. Тут порада: збирайте валізу з дитиною. Дуже добре, коли вона розуміє, коли треба змінити футболку чи білизну, а брудну скласти в окрему торбинку. що дитина вміє піклуватися про себе в побутових питаннях. Таке питання

Під час бронювання путівки доцільно комунікувати з працівниками табору. Така взаємодія дозволить у подальшому сформулювати максимально грамотний індивідуальний підхід до конкретної дитини. Педагогічній команді може знадобитися інформація щодо страхів та переживань, хобі та талантів, унікальних особливостей характеру.

Розуміння важливості прийомів їжі


Другий важливий момент, за яким можна зрозуміти, що дитина готова до табору – це розуміння важливості харчування. 

Їжа в таборі відрізняється від домашньої, графік харчування обумовлений розкладом дня без цілодобового доступу до холодильника. Табори організовують два види харчування - порціонне чи шведську лінію. І там, і там їжа, як правило, збалансована, щоб дитина отримала все необхідне для свого організму. У дитячому таборі Двіжок шведська лінія з різноманітними стравами дозволяє дитині обрати, що їй до вподоби та взяти добавку.

Коли мова йде про шведську лінію, то гарний показник самостійності – це розуміння, що в тарілці мають бути всі потрібні організму нутрієнти. У Двіжкку вожаті слідкують за тим, щоб діти їли повноцінно.

Також, якщо в дитини є певні особливості харчування, пов’язані, скажімо, з алергією чи поганим сприйняттям тих, чи інших продуктів, то вона має знати про це. У такому випадку батьки обов’язково мають попередити адміністрацію та лікаря про наявність алергії. 

Останній момент пов’язаний з харчуванням – це вміння поводитися за обіднім столом та користуватися столовими приладами.

Режим дня та сон

Незалежно від віку самостійне засинання дитини важливе, якщо ви хочете зрозуміти, чи готова дитина до дитячого табору. Коли вдома дитина засинає сама і без проблем, то й в таборі такої проблеми не виникне. Але якщо дитина вдома звикла засинати тільки в присутності та за участі мами чи тата, то слід її трішки підготувати. Хороший варіант – це придумати їй певний ритуал перед сном. Це може бути будь-що, що розслабить дитину та виробить в неї звичку до засинання: від прослуховування певної спокійної музики до читання книжки. Якщо дитина звикне до цього вдома, то й у таборі зможе це повторювати, аби засинати швидше і краще. Можливо, слід дати дитині з собою невеликий нічничок, якщо вона боїться темряви.

Важливо ще те, як дитина реагує на нове середовище: інше ліжко, інша кімната, друзі, які сплять на сусідніх ліжках. Якщо дитина це сприймає спокійно, то вона точно готова їхати. Якщо це викликає в неї тривогу, то батькам слід проговорити з нею ці моменти та завчасно.


У дитячому таборі Двіжок вожаті чергують вночі, щоб в тому числі допомагати дитині заснути та заспокоїти у разі потреби. 


Дитячий табір - це насичена програма. Тому дітки тут живуть за розпорядком дня. Дитина має бути готова до графіку. Коли в дитини вдома насичене життя (гуртки, школа, спорт та інше), то з цим точно проблем не виникне, але якщо життя вдома більш помірне, то слід проговорити про це перед поїздкою.

Взаємодія з іншими дітьми

Дитячий табір - це колективний вид відпочинку, який допомагає дитині соціалізуватися та працювати в команді. Дитина буде грати, займатися спортом, писати виступи та жити в колективі своїх однолітків, тому якщо у неї є вміння взаємодії з однолітками, то проблем із соціалізацією в таборі не виникне. З цим досвідом дитина швидше адаптується до нового соціального середовища та візьме максимум користі від перебування у таборі.

Однак, не всі діти відкриті та мають багато досвіду спілкування з іншими. Коли так, то варто заздалегідь поговорити про це з дитиною.

​Обговоріть можливі ситуації, як в них слід діяти і як сприймати ті, чи інші уявні ситуації. Донесіть до дитини, що інші діти можуть мати протилежну думку, свій погляд на ті чи інші речі,і це нормально. Розкажіть як захистити особисті кордони, коли виникне така потреба та з повагою ставитись до чужих кордонів.

Розуміння того, як співіснують люди у соціальних групах знадобиться не лише в таборі, а й допоможе дитині у подальшому житті. 


У дитячому таборі Двіжок вожаті добре знаються на педагогіці та психології, вмінні налагодити між ними контакт та розв'язувати конфліктні питання, які виникають в кожному колективі. 

Емоційна готовність


Звісно, перша поїздка в табір – це певний виклик для дитини. Розлука з батьками, нове середовище, нові люди та правила. Перед поїздкою батьки мають оцінити емоційну готовність дитини до поїздки та навчити справлятися з базовими емоціями. 


Поясніть дитині, що туга за домом – це нормальне відчуття і тут нема чого соромитись. Адаптаційний період – це перші два дні, коли дитина може дзвонити додому і просити її забрати. А в кінці зміни вона вже сумує за тим, що їй треба їхати з табору додому, бо їй тут дуже сподобалось. 


Аби дитина легше впоралась з будь-яким сумом, заохочуйте її ділитися враженнями. Хай ділиться всім, і хорошим, і поганим. Адже коли дитина проговорює ті чи інші моменти, то вона їх несвідомо аналізує та відпускає. 


Батькам не слід надмірно переживати за емоційний стан дитини, бо у дитячому таборі Двіжок працюють кваліфіковані вожаті й психолог. Вони допоможуть малечі впоратися з емоціями.

Готовність до нових умов


Перша поїздка в табір - це завжди вихід з власної зони комфорту. Дуже добре, коли дитина з радістю сприймає новий досвід та готова брати участь у нових викликах. Якщо це не так, то цей момент теж слід проговорити з дитиною.  Акцентуйте на тому, що малеча завжди може звернутися за допомогою чи питанням до будь-кого з вожатих чи адміністрації табору, що ці люди тут для того, аби зробити її відпочинок якомога кращим. 


У нашому таборі дуже багато активностей, які будуть новими для дитини: цікаві майстер-класи, спортивні ігри, написання сценаріїв та виступи на сцені. Дитина має розуміти, що команда і дорослі її підтримають в будь-якій ситуації, бо у Двіжку екологічна атмосфера. 

Важливість відпочинку
​у дитячому таборі

Дитячий табір – це дуже важливий життєвий досвід, який допомагає дитині подорослішати та стати більш самостійною особистістю. У таборі дитина вчиться знаходити контакт із іншими, працювати в команді, доглядати за собою та й загалом виходить зі своєї зони комфорту. 


Ми перелічили основні моменти, за якими ви можете зрозуміти, чи готова ваша дитина поїхати на такий відпочинок. Звісно, деякі моменти можуть бути більш виражені, якісь менш, але завдяки вашій підтримці дитина зможе отримати новий досвід. А команда табору Двіжок зробить все, аби ваша дитина поїхала з табору щасливою та набула приємний і цінний досвід.


У літній програмі табору Двіжок є різні тематики заїздів, тому ви обирайте зміну яка відповідає  інтересам вашої дитини.


Будемо раді бачити вас у Двіжку!


Поділитись цією новиною